Projekt INSCAPE / SÍTOTISK / Ostrava 2018

Práca s názom Inscape sa zaoberá krajinou a jej fragmentami - a to doslova a do písmena. Oblasti ktorými sa táto práca zaoberá vznikli ako sprievodný jav hutnej činnosti v oblasti Ostravy.

Priemyselná krajina - Ostravské haldy sú neodmysliteľnou súčasťou mestskej štruktúry, špecifickým útvarom. Vývozom a vrstvením odpadu rokmi vznikali zvláštne a tajomné miesta, ktoré si príroda a ľudia určitým spôsobom podmanili. Horniny ktoré sa tu dajú nájsť sú pretvorené na pigment, ktorý v spojení s priesvitným lakom tvorí plastickú farbu. Časovo náročné ručné pretváranie kameňa na pigment je nosným prvkom, je to zásadný a alchymistický moment v procese tvorby. Samotné horniny sú vyobrazené aj na finálnych grafikách tvorených sieťotlačou a to najmä pre charakter a štruktúru vyrobenej farby. Tieto fragmenty sú vrstvené nielen na papieri ale aj na fóliach, ktoré evokujú industriálnu časť tejto práce. V samotnej inštalácií prevládajú grafické listy, no objavuje sa tu aj prvok efemérny a to v podobe nánosu pigmentu priamo na podlahu.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení